Pracujemy codziennie. E-wizyta nawet 15 minut

FAQ

Telemedycyna to dziedzina medycyny, która zajmuje się udzielaniem porad medycznych, diagnozowaniem i leczeniem pacjentów za pośrednictwem technologii telekomunikacyjnych, takich jak komputery, smartfony i inne urządzenia elektroniczne.

Telemedycyna może być szczególnie przydatna w przypadku pacjentów z trudnościami z dotarciem do lekarza lub tych, którzy mieszkają daleko od placówek medycznych. Może też być używana do monitorowania pacjentów po wyjściu ze szpitala lub w przypadku chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca czy choroby serca. Telemedycyna pozwala również na oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ pacjenci nie muszą dojeżdżać do gabinetów lekarskich lub szpitali.

Ilość opakowań leku, jaką może przepisać lekarz na receptę, zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj leku, jego dawkowanie i częstotliwość stosowania. Zazwyczaj lekarz przepisuje pacjentowi odpowiednią ilość leku na okres do 3 miesięcy, w zależności od potrzeb i zaleceń.

Niektóre leki są dostępne tylko na receptę, a ich ilość jest ograniczona do jednego opakowania. Inne leki mogą być przepisywane w większych ilościach, np. jeśli są stosowane w leczeniu chorób przewlekłych. W takim przypadku lekarz może przepisać pacjentowi kilka opakowań leku na okres kilku miesięcy.

Należy pamiętać, że lekarz może przepisać pacjentowi tylko taką ilość leku, jaką uzna za konieczną do leczenia danej choroby lub dolegliwości. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli e-recepta nie została do Ciebie dostarczona w ciągu 24 godzin to należy skontaktować się z nami pod adresem email: kontakt@tendoktor.pl – w treści wiadomości prosimy o podanie numeru pesel, imienia, nazwiska oraz opisanie problemu. Niektóre wiadomości trafiają do folderu „Spam”, który prosimy sprawdzić przed kontaktem.

To bardzo łatwe! Wystarczy, że wypełnisz formularz medyczny na wybrany lek lub przypadłość, a lekarz przenalizuje ankietę oraz przeprowadzi konsultację online. Po pomyślnej weryfikacji otrzymasz informacje oraz wiadomość SMS z kodem PIN, dzięki któremu zrealizujesz e-Receptę. Następny krok to okazanie kodu PIN oraz nr PESEL w aptece w celu realizacji leku.

E-recepta to elektroniczna wersja recepty lekarskiej, która jest wystawiana i przesyłana za pośrednictwem Internetu. E-recepty są zapisywane w specjalnym systemie informatycznym i są dostępne dla lekarzy, farmaceutów i pacjentów.

E-recepty są uważane za bardziej wygodne i bezpieczniejsze niż tradycyjne recepty papierowe, ponieważ są przesyłane cyfrowo i nie ma potrzeby ich przechowywania w formie papierowej. Ponadto e-recepty są łatwiejsze do zweryfikowania pod względem autentyczności, ponieważ są zapisane w systemie informatycznym.

E-recepta jest ważna 30 dni od dnia wystawienia. E-recepta na antybiotyk jest ważna przez 7 dni.

Po przeanalizowaniu ankiety medycznej, nastąpi konsultacja online, po której możesz otrzymać e-Receptę w przypadku wskazań i braku przeciwwskazań w formie SMS na podany przez Ciebie numer. W wiadomości znajdziesz kod, który wraz z numerem PESEL należy podać w aptece w celu otrzymania leku.

Przyjmujemy płatności przez system płatności elektronicznych.

Pry korzystaniu z naszego serwisu nie ma takiej potrzeby.

Wystarczy, że na ekranie logowania klikniesz przycisk „przypomnij hasło” i będziesz postępować zgodnie z wytycznymi widocznymi na ekranie. W razie większych problemów prosimy o kontakt pod adresem email: kontakt@tendoktor.pl

Aby zapoznać się z dokładnym cennikiem zapraszamy na: https://tendoktor.pl/cennik/