Pracujemy codziennie. E-wizyta nawet 15 minut

Ekonsultacja z

E-recepta online na niedoczynność tarczycy w 15 minut za 59 zł

Kolejna e-wizyta -20% taniej!
Po opłaceniu otrzymasz kod rabatowy na e-mail

Wypełnij formularz medyczny

E-recepta online – leczenie niedoczynności tarczycy

Problemy z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy stają się bardzo powszechne wśród społeczeństwa. Odpowiednio dopasowana terapia farmakologiczna podnosi poziom życia pacjenta i pozwala mu na normalne funkcjonowanie w codziennym życiu. O niedoczynności tarczycy decydują hormony, które mają zbyt niski poziom. Od zdrowia i działania tarczycy zależą takie procesy jak między innymi termogeneza w całym organizmie pacjenta, a także przemiana materii. W przypadku niedoczynności tarczycy nie można stwierdzić jednej przyczyny występowania schorzenia, a leki należy przyjmować na stałe.

Przyczyny występowania niedoczynności tarczycy

Najczęściej przyczyną niedoczynności tarczycy są wywołane czymś stany zapalne. Mogą to być na przykład konsekwencje innych chorób, takich jak Hashimoto. Stan zapalny tarczycy u kobiet wywołany jest często porodem. Inne powody niedoczynności tarczycy to na przykład radioterapia w stosowana w obszarze szyi, zabieg usunięcia tarczycy, wcześniejsze stosowanie promieniotwórczego jodu lub jego zbyt wysoki poziom wynikający z nadmiernej podaży, niedobory jodu, a także wrodzona niedoczynność. Zlekceważenie tak poważnego schorzenia niestety prowadzi do poważnych powikłań oraz konsekwencji zdrowotnych. Pacjenci, którzy nie stosują odpowiedniego leczenia farmakologicznego niedoczynności tarczycy zaczynają mieć problemy z układem sercowo-naczyniowym, napotykają na problemy z płodnością, zwiększa się ryzyko poronienia ciąży, a także doprowadzenia do zagrożenia życia poprzez śpiączkę hipometaboliczną.

E-recepta online na niedoczynność tarczycy – na jakie objawy należy zwrócić uwagę?

Pierwsze objawy niedoczynności tarczycy niestety często są lekceważone i traktowane jako chwilowe osłabienie organizmu i pogorszenie samopoczucia. Objawy i dolegliwości, na które należy szczególnie zwracać uwagę to między innymi ospałość i zmęczenie. Jeśli osłabienie wykazuje cechy chroniczne warto zdecydować się na wykonanie pakietu badań diagnostycznych w kierunku niedoczynności tarczycy. Pacjenci cierpiący na niedoczynność skarżą się na coraz częstsze zaniki pamięci oraz coraz wyraźniejsze trudności z koncentracją nawet podczas zwykłych codziennych czynności. Ze względu na zaburzenia termogenezy w organizmie chorzy zaczynają odczuwać zimno w znacznie większym stopniu w sposób nieobiektywny. Niedoczynność tarczycy powoduje niekontrolowany wzrost masy ciała, powracające ataki lęku oraz problemy z wypróżnianiem lub ogólną perystaltyką jelit.

E-recepta online – jak leczyć niedoczynność tarczycy?

W przypadku, gdy niedoczynność tarczycy nie jest wyłącznie spowodowana chwilowym powikłaniem stanu zapalnego w organizmie, leczenie farmakologiczne należy wprowadzić na stałe. W pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie niezbędnych badań w celu ustalenia poziomu hormonu TSH. Dodatkowe badania powinny obejmować zbadanie fT3 oraz fT4, które mierzy się po pobraniu od pacjenta próbki krwi. Następnie na podstawie wyników można ustalić odpowiednią farmakoterapię, która przyniesie pacjentowi wyraźną ulgę i poprawi jego samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia. Odpowiednio leczona niedoczynność tarczycy nie wpływa w żaden sposób na skrócenie czasu życia ani pogorszenie jego jakości. Leczenie niedoczynności tarczycy w uproszczeniu polega na podawaniu do organizmu syntetycznego hormonu, który odpowiada za wspieranie procesów metabolicznych i kontrolowanych ogólnie przez tarczycę. Jeśli farmakoterapia zostanie prawidłowo ustawiona to pacjent szybko odczuje poprawę, a najbardziej uciążliwe dolegliwości ustąpią lub złagodnieją. Niedoczynność tarczycy leczy się wykorzystując przeważnie taką substancję czynną, jak lewotyroksyna. Działanie tej substancji czynnej przypomina działanie hormonu wytwarzanego naturalnie przez ludzki organizm, choć ma pochodzenie syntetyczne. Najpopularniejszymi farmaceutykami zalecanymi w niedoczynności tarczycy są Euthyrox oraz Letrox. Preparaty te są oparte o działanie lewotyroksyny stanowiącej syntetyczny odpowiednik tyroksyny. Leki na niedoczynność tarczycy zalecane są nie tylko po zdiagnozowaniu choroby, lecz czasem również od razu po zabiegach usuwania tarczycy. Dawkowanie środków na niedoczynność musi być indywidualnie dopasowane do pacjenta po uwzględnieniu wieku, masy ciała, aktualnego poziomu hormonów tarczycy oraz ogólnego stanu zdrowia. Lekarstwa wydawane są wyłącznie po okazaniu recepty od specjalisty. Warto więc skorzystać z możliwości uzyskania e-recepty online, którą można dostać w bardzo krótkim czasie. Najważniejsze jest wypełnienie całej ankiety medycznej w sposób bardzo szczegółowy, a jednocześnie konkretny. Na podstawie odpowiednio opisanej sytuacji w formularzu medycznym specjalista podejmuje decyzję o zapisaniu właściwego farmaceutyku oraz jego dawkowania. Każdy lek na niedoczynność tarczycy musi być zażywany według konkretnych zaleceń specjalisty, aby mogły dobrze działać. Każda dawka powinna być przyjmowana w odpowiednim czasie, najlepiej o poranku przed zjedzeniem pierwszego śniadania. Dawkowanie leku czasem ulega zmianie już po wprowadzeniu wcześniej farmakoterapii. Najczęściej jest to wynikiem przeprowadzenia kolejnych badań diagnostycznych, których wyniki mogą oznaczać konieczność zmiany dawki leku.

Skutki leczenia niedoczynności tarczycy

Ze względu na szybki i niekontrolowany przyrost masy ciała wynikający z niedoczynności tarczycy wielu pacjentów najbardziej liczy na efekt w postaci zgubienia nadprogramowych kilogramów po wdrożeniu odpowiedniego leczenia. Wbrew oczekiwaniom leki stosowane w terapii niedoczynności tarczycy same w sobie nie powodują utraty masy ciała. Zdecydowanie najważniejszy jest własny wysiłek poświęcony na regularną aktywność fizyczną oraz prawidłowo zbilansowana i ułożona dieta. Prawidłowo dopasowane leczenie niedoczynności tarczycy zahamuje jednak proces przybierania kolejnych kilogramów. Dlatego też po pewnym czasie i wdrożeniu właściwych nawyków żywieniowych oraz większej dawki swobodnego ruchu, chory zacznie zauważać pierwsze rezultaty w postaci utraty kilogramów. Działanie syntetycznych odpowiedników hormonów tarczycy pozwala przywrócić procesy metaboliczne do stanu, który mieści się w normie.

Niedoczynność tarczycy – e-recepta online na kontynuację leczenia

Możliwość uzyskania e-recepty online na leki niezbędne do leczenia niedoczynności tarczycy to przede wszystkim duża wygoda dla pacjentów. Szczególnie osoby, które mają już ustawione odpowiednie dla siebie dawki poszczególnych leków powinny zainteresować się możliwością otrzymania e-recepty online. Specjalista analizujący medyczną ankietę pacjenta z pewnością łatwo sprawdzi historię leczenia oraz wcześniejsze dawki i przepisane farmaceutyki. Dzięki temu e-recepta trafi do chorego nawet w zaledwie kilkanaście minut i będzie od razu gotowa do realizacji w wybranej aptece. Bardzo ważna jest bowiem regularność w terapii oraz odpowiednia pora przyjmowania kolejnych dawek lekarstwa. Czasem umówienie się na pierwszy wolny termin u specjalisty na wizytę stacjonarną jest odległy o kilka tygodni, a uzyskanie e-recepty online można dokonać w ciągu zaledwie jednego dnia. E-recepta online jest więc zdecydowanie najwygodniejszym sposobem na kontynuację leczenia bez robienia niekontrolowanych przerw w zażywaniu kolejnych dawek.

Niedoczynność tarczycy – najlepsze sposoby na wsparcie leczenia

Niedoczynność tarczycy wymaga wielotorowego działania i dbania o organizm w każdym aspekcie. Bardzo często specjaliści zalecają również stosowanie różnego typu preparatów z zawartością ważnych pierwiastków i witamin. Między innymi do popularnych środków medycznych na niedoczynność tarczycy należą produkty zawierające jod, witaminę B12 oraz witaminę D. Najważniejsze jest jednak konsultowanie przyjmowanych suplementów i leków ze specjalistą. Tylko odpowiednio zaplanowana i przeprowadzana świadomie terapia farmakologiczna jest gwarancją znacznej poprawy samopoczucia i stanu zdrowia pacjenta cierpiącego na niedoczynność tarczycy. Poza zażywaniem niezbędnych lekarstw pacjenci mogą wesprzeć proces leczenia dodatkowym zaangażowaniem i staraniami w układaniu właściwej diety. Jadłospis powinien zawierać duże ilości jodu, który reguluje pracę tarczycy i wspiera naturalne wytwarzanie hormonów. W diecie należy również zadbać o dużą podaż białka wspierającego procesy metaboliczne i odpowiadającego za budowę komórek. W diecie pacjenta cierpiącego na niedoczynność tarczycy nie może więc zabraknąć otrębów, owoców morza, ryb, soli jodowanej, kalafiora, brukselki, kapusty i żywności wysokobiałkowej. Lekarze zalecają pacjentom wyjazdu rekreacyjne i wypoczynkowe nad morze, gdzie w powietrzu unosi się jod bardzo zdrowy dla tarczycy i całego organizmu. Dbanie o ogólny stan zdrowia w przypadku schorzenia, jakim jest niedoczynność tarczycy obejmuje także uzupełnianie poziomu mikroelementów różnego rodzaju. Między innymi bardzo ważne jest żelazo, selen, cynk oraz błonnik. Żelazo ma bezpośredni wpływ na ilość oraz poziom hormonów tarczycy T3 oraz TSH. Selen wspomaga wchłanianie i przyswajanie w organizmie jodu, jak również odpowiada za procesy przemiany tyroksyny w hormon T3. Cynk jest mikroelementem mającym związek z układem odpornościowym oraz prawidłowym, niezachwianym funkcjonowaniem tarczycy. Błonnik przynosi ulgę chorym, którzy z powodu niedoczynności tarczycy odczuwają częste problemy z zaparciami. Jeśli leczenie niedoczynności tarczycy nie będzie przeprowadzane w odpowiedni sposób pod stałą kontrolą specjalistów, pacjent może odczuwać nawrót bardzo uciążliwych dolegliwości. Również przerwanie terapii lub całkowity brak reakcji na schorzenie są niezwykle poważne w skutkach. Konsekwencje to między innymi problemy z układem sercowo-naczyniowym, groźna niedokrwistość oraz zaburzenia płodności. Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy, które nie wdrożą odpowiedniej terapii farmakologicznej mogą mieć duże problemy z zajściem bądź utrzymaniem fizjologicznej ciąży.

Wybierz odpowiednią e-konsultacje

Alergia
Atopowe Zapalenie Skóry (Egzema)
Bakteryjne Zapalenie Pochwy
Bezsenność
Ból Kręgosłupa
Ból Ucha
Chlamydia
Choroba Zwyrodnieniowa Stawów
Depresja
Grzybica Penisa
Grzybicze Zapalenie Pochwy
Grypa
Insulinooporność
Kłykciny Kończyste
Kontaktowe Zapalenie Skóry
Łysienie
Menopauza
Migrena
Nadciśnienie
Niedobór Witaminy D
Niedobory Witamin z Grupy B (B1, B6, B12)
Niedoczynność Tarczycy
Nietrzymanie Moczu
Nudności i Wymioty
Otyłość
Opryszczka
Opryszczkowate Zapalenie Skóry
Przedwczesny Wytrysk
Profilaktyka Malarii
Profilaktyka po Ukąszeniu Kleszcza
Świerzb
Szczepienie przeciwko grypie
Tabl. anty.
Tabl. Dzień PO
Trądzik

Encyklopedia leków

Adaring
Atywia
Atywia Daily
Axia
Axia Conti
Belara
Daylette
Diane-35
Drovelis
Elin
EllaOne
Escapelle
Evra
Ginoring
Jeanine
Kontracept
Levomine
Limetic
Liberelle
Microgynon 21
Naraya
Naraya Plus
Novynette
NuvaRing
PolaRing
Orlifique
Qlaira
Rigevidon
Slinda
Sylvie 20
Sylvie 30
Vibin
Vibin mini
Vines
Vixpo
Yasmin
Yasminelle
Yaz